Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRENING PAMIĘCI Senior 65+

 

 

Czy zdarzyło Ci się:

 

 • zapomnieć słowa, mając wrażenie, że masz je “na końcu języka”?

 • pomylić imiona dzieci lub wnuków?

 • narzekać, że pamięć już nie taka jak kiedyś?

 • “spalić” dowcip ponieważ nie pamiętałeś/aś zakończenia?

 • zapomnieć co jadłeś wczoraj na śniadanie, gdy tymczasem doskonale pamiętasz sytuacje sprzed 30-40 lat?

 • zapisywać numer PIN lub inne ważne numery w obawie, że nie będziesz w stanie ich zapamiętać?

 

Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś/aś TAK, to zapewne zainteresuje Cię to, co przeczytasz poniżej. 

 

PAMIĘĆ SENIORA

 

Utarło się przekonanie, że pamięć osób starszych nie działa już tak, jak w młodości. Zniechęca to seniorów do nauki i rozwijania nowych umiejętności.

Skąd takie przekonania? 

Zazwyczaj następuje to tuż po przejściu na emeryturę, kiedy to często zupełnie nieświadomie wysyłamy również na (przedwczesną) emeryturę nasze “szare komórki”. Tymczasem to właśnie idealny czas aby nie tylko zadbać o zdrowie, ale również zacząć rozwijać pasje czy wrócić do nauki. Brak stymulacji jest największym zagrożeniem dla sprawności umysłu. Dlatego właśnie powstał Trening Pamięci i Uwagi dla seniorów.

 

TRENING PAMIĘCI I UWAGI

 

Trening Pamięci i Uwagi to cykl spotkań podczas których za pomocą różnorodnych ćwiczeń pamięciowych oraz ćwiczeń trenujących uwagę będzie stymulowany Twój mózg. Głównym celem Treningu jest aktywizacja pamięci i uwagi, a co za tym idzie, utrzymanie Twoich zdolności intelektualnych na optymalnym poziomie.

Trening obejmuje serię 60-minutowych spotkań. Będziemy się spotykać raz w tygodniu, a pomiędzy spotkaniami uczestnicy będą otrzymywać nieobowiązkowe zadania domowe do pracy własnej. Każdy uczestnik wyciągnie z Treningu tyle, na ile będzie go stać. Nie będzie ocen, zaliczeń czy rywalizacji. Będzie za to dużo dobrej zabawy i bardzo intensywna praca umysłowa. Gwarantuję Ci, że Twój mózg zostanie wybudzony z letargu! :)  

 

Starzenie zaczyna się wtedy, gdy przestajemy się uczyć” 

(japońskie przysłowie)

 

II edycja Treningu - październik/listopad 2021 - kwiecień/maj 2022

 

20 spotkań po 60 minut - 1/tydzień

 

GDZIE?


Rybnik - Boguszowice, ul. Gotartowicka 109
oraz
Rybnik, ul. Kościuszki 14/3 (I piętro)

195 zł / miesiąc

 

TRENING PROWADZI AUTORKA PROJEKTU
mgr MAGDALENA KANIA


 

 

Od ponad 20 lat prowadzę własną szkołę językową. Jestem również trenerem edukacji i metodykiem nauczania języka angielskiego. Całe moje życie to rozwój i nauka. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Trener Zdolności Poznawczych na Uniwersytecie SWPS oraz Akademii Autora i Akademii Trenera DOS-ELTea, podczas których zdobyłam wiedzę i doświadczenie w zakresie tworzenia materiałów edukacyjnych oraz prowadzenia profesjonalnych szkoleń. Pracuję z różnymi grupami wiekowymi, ale specjalizuje się w pracy z młodzieżą i dorosłymi, bo zapewnia mi to nieustanną dawkę wyzwań intelektualnych i mobilizuje do ciągłego rozwoju.  

Prywatnie również nie idę na łatwiznę - jestem pasjonatką ekstremalnie długich, pieszych wędrówek. Zawsze chętnie doradzę i mam uśmiech dla każdego.  Jak to żartobliwie dodaje mój przyjaciel - pod warunkiem, że wypiłam już swoją poranną, mocną kawę.  

 

 

PODCZAS TRENINGU:

 

 • otrzymasz dodatkową porcję wiedzy, która pozwoli Ci zrozumieć jak działa pamięć oraz w jaki sposób dbać o mózg na co dzień

 • poznasz sposoby ćwiczenia pamięci i uwagi

 • nauczysz się kilku mnemotechnik

 • doświadczysz pozytywnego efektu wpływu gier edukacyjnych I logicznych

 • poznasz nowych ludzi i sprawdzisz jak dużą wartością jest uczenie się od innych

 • przekonasz się, że Twoja pamięć jest całkiem niezła!

 

PAMIĘTAJ!

Twoja pamięć prawdopodobnie nie jest słaba, ale nie wyćwiczona.
Zainwestuj w swój umysł!
Zarezerwuj swoje miejsce!

Zadzwoń pod numer

502 215 009

 

 

CZY TRENINGI PAMIĘCI SĄ SKUTECZNE?

 

Skuteczność treningów potwierdzają badania. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego  (UCLA) w 2011 roku przebadali grupę 115 seniorów żyjących w domach opieki w Maryland. Podczas 6  tygodni uczestniczyli oni w dwunastu godzinnych sesjach, w czasie których poznawali różne typy mnemotechnik, zdobywali wiedzę na temat stylu życia wpływającego na poprawę funkcjonowania pamięci i na zdrowie mózgu oraz wykonywali określony zestaw ćwiczeń. Wyniki pokazały, że dzięki uczestnictwu w programie poprawie uległa m.in. zdolność do rozpoznawania i przywoływania słów, uczenie się werbalne wśród seniorów. Dzięki ćwiczeniom wzrosła też samoocena pamięci, jako ważnego czynnika pozytywnego postrzegania życia w okresie starości (Miller i in., 2012).

 

MÓZG (nie tylko) SENIORA

 

Mózg jest fascynującym organem, który wzbudza zainteresowanie naukowców. Wskutek ciągłych poszukiwań i badań odkrywamy stale jego potencjał. Jeszcze ponad 20 lat temu naukowcy twierdzili, że rodzimy się z pewną określoną liczbą neuronów, a przez resztę życia wyłącznie je tracimy i co gorsza, jest to proces nieodwracalny. Tymczasem najnowsze badania wykazały, że NEUROGENEZA, czyli proces tworzenia się nowych komórek nerwowych – neuronów, zachodzi przez całe nasze życie. Aby ten niezwykły proces mógł odbywać się bez przeszkód, musimy ku temu stworzyć odpowiednie warunki. Musimy zrobić coś z naszej strony dbając o aktywność intelektualną. Wielu seniorów stara się dbać o podtrzymanie zdolności myślenia poprzez np. rozwiązywanie krzyżówek. Oczywiście jest to dobry sposób na aktywizację na szarych komórek, jednakże nie wystarczający. Utrzymanie optymalnego stanu umysłu, który pozwoli nam na samodzielne funkcjonowanie do późnych lat umożliwić może regularny, zróżnicowany trening. Za każdym razem, gdy próbujemy sobie coś przypomnieć lub wpadamy na nowy pomysł, powstaje nowe połączenie w mózgu.

 

ZADBAJ O NOWE POŁĄCZENIA W MÓZGU
łącząc się teraz ze mną pod numerem 502 215 009 :)

Zapraszam!

 

 

 

Nasze placówki
TOP